Топ 10 порад щодо використання та догляду за матрацом

Сучасні ортопедичні матраци - це досить невибагливі вироби, які вимагають невеликої, але необхідної уваги своїх власників. Передові технології дають змогу ст

Прати знімний чохол у пральній машинці настійно не рекомендується. Зазвичай такі вироби включають до свого складу жорсткі натуральні волокна, які під впливом підігрітої води можуть істотно скорочуватися, що призведе до небажаної "усадки" наматрацника. Для догляду за матрацним чохлом можна порадити звичайне сухе чищення щіткою, пилосос або делікатну хімчистку.

Якщо придбаний матрац, що стоїть для економії місця "на ребрі", довго не використовувати за призначенням, то матрацний блок може провиснути під власною вагою, що призведе до небажаної деформації. Тому в будь-якому разі ортопедичний матрац потребує горизонтального розташування на рівній поверхні.

За можливості намагайтеся купувати спальні ліжка з ґратчастими основами, представленими набором пружних дерев'яних ламелей. Тоді використовувані матраци будуть краще провітрюватися, а ортопедичний ефект буде максимальним. При цьому в разі використання матраців із незалежним пружинним блоком кількість ламелей має бути максимальною, щоб пружини чаші не провалювалися в проміжки між перекладинами.

Бажано після сну щоранку, перш ніж застеляти ліжко, на 10-15 хвилин залишати матрац "подихати", що дасть змогу поліпшити гігієнічні властивості виробу.

Якщо ви спите на односторонньому матраці зі сторонами однакової жорсткості, то такий виріб необхідно один раз на три місяці перевертати зі зміною напрямку "голова-ноги". За наявності двосторонніх матраців рекомендується м'якшу сторону використовувати в зимовий час, а на жорсткій основі спати влітку. До слова, на багатьох таких виробах сторони позначені "сніжинкою" і "сонечком" для використання в різні пори року.

Пилососити будь-який матрац потрібно не рідше ніж один раз на три місяці, оскільки навіть за наявності синтетичного наповнювача в цих виробах можуть утворитися колонії комах.

Якщо ви купили матрац на сайті matrasin.kiev.ua у вакуумній упаковці, після видалення захисної плівки такий виріб необхідно протягом однієї доби потримати на відкритому повітрі в закритому приміщенні. Це дасть змогу всім компонентам "адаптуватися" до мікроклімату, що своєю чергою позитивно позначиться на ортопедичних властивостях матрацного блоку.

Будь-яка примусова деформація матраца може призвести до найнебажаніших наслідків. А у випадку пружинних блоків, час такого впливу може бути мінімальним - досить нетривалого серйозного перегину, щоб фатально порушити пружинні чаші. Тому намагайтеся оберегти матрацний блок від будь-яких значних перегинів і провисань.

Деякі нові матраци мають невеликий сторонній запах, тому перші дні необхідно активно провітрювати приміщення, в яких використовується матрацний виріб.

Матрац - це виріб, призначений для відпочинку і сну. Наполегливо не рекомендується стрибати, ходити і бігати по матрацу, що може призвести до серйозної деформації спального блоку.

Наостанок варто зазначити, що розмір матраца повинен точно відповідати розміру відповідного майданчика ліжка. Маленький матрац буде весь час мігрувати, заважаючи нормальному сну, а виріб більшого розміру буде провисати, змінюючи горизонтальність спальної поверхні, що негативно позначиться на ортопедичних властивостях. Розміри матраца мають бути меншими за обмежувальний майданчик не більше ніж на один сантиметр з кожного боку - тільки тоді матрацний блок щільно ляже на штатне місце.


Magdek Kiev

1 Blog posts

Comments